BİLET AL
ÜYE GİRİŞİ
Şifremi Unuttum

Konya Şehir Turu

Konya Büyükşehir Belediyesi Kültür A.Ş. tarafından organize edilen ve şehrimizi tanımak amacı ile üstü açık çift katlı otobüsler, tek katlı turistik otobüsler ve turistik minibüs ile yapılan şehir turları; tüm halkımızın ve yerli-yabancı turistlerin katılabileceği bir etkinliktir.

Turumuz hafta içi ve hafta sonu saat 11:00, 14:00 ’de Mevlana Meydanı Şehir Turu Turizm Otobüs Durağından hareket etmektedir.

Dini bayramlar ve resmi tatiller haricinde turlarımız devam etmektedir. Ücretler Nakit, Elkart ya da temassız bankacılık kartları ile tahsil edilmektedir. Tur ücreti: indirimli 5 TL, Tam 7 TL olarak alınmaktadır.

Şehir Turu, Şehir Tanıtım Personelleri eşliğinde indirme yapmadan Konya’nın önemli yerlerinin anlatıldığı panoramik bir turdur. Tur güzergahı boyunca 52 Kültürel, Tarihi ve Turistik varlıkların tanıtımı ile birlikte M.Ö. 7500 yıllar itibariyle günümüze kadar tarihi Şehir Turu Tanıtım Personellerimizce detaylı anlatılmaktadır.

Başlıca gezi mekânları Mevlana Müzesi, Alaaddin Tepesi, Nalçacı Caddesi, Akyokuş Tepesi ve Sille'dir. Otobüslerimizin üstü açık olması nedeni ile hava şartlarına bağlı beklenmeyen iptaller yaşana bilmektedir.